Wybór firmy transportowej powinien być przemyślany – w końcu to od niej zależeć będzie bezpieczeństwo naszych towarów. W rzeczywistości decyzja jest bardzo prosta – wystarczy kierować się intuicją i kilkoma poniższymi wskazówkami. Sprawdź, jak wybrać firmę transportową, aby mieć pewność zadowolenia z usług.

Rodzaj przewożonych produktów

Wybór firmy transportowej powinien rozpocząć się od ustalenia, z jakimi towarami mamy do czynienia. Jeśli chcemy zlecić transport mrożonek lub produktów chłodniczych, wynajęte auta muszą posiadać chłodnię. Z kolei jeśli są to bardzo wysokie przesyłki, także auto musi być gabarytowo do nich dostosowane. W przypadku łodzi lub motocykla firma transportowa musi dysponować odpowiednimi zabezpieczeniami.

Podsumowując, zawsze szukamy firmy transportowej, która oferuje możliwość przewozu naszego towaru lub ładunku. Powinna mieć odpowiednią flotę pojazdów, zaś pracownicy powinni dysponować umiejętnością obchodzenia się z takim towarem.

Legalność działalności przewoźnika

Niestety, nie trudno w dzisiejszych czasach o osoby, które podejmują się transportu bez posiadania ku temu uprawnień. Aby mieć pewność bezpieczeństwa, warto sprawdzić czy wybrana przez nas firma działa legalnie. Najszybszym sposobem na to jest weryfikacja przewoźnika w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Opinie innych klientów

Najlepszą wizytówką firmy są opinie wystawione przez klientów, którzy skorzystali z jej usług. Dzięki temu dowiemy się jak dany przewoźnik traktuje klienta oraz przewożony towar, a także czy wszystkie pakunki dotarły na miejsce bez uszkodzeń. Pamiętajmy też, aby po skorzystaniu z usług firmy transportowej również pozostawić opinię, dzięki czemu kolejni potencjalni klienci szybciej podejmą decyzję o wyborze przewoźnika.

Niezbędne certyfikaty

Sprawdź czy wybrana przez Ciebie firma jest w stanie przedstawić certyfikaty. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy do transportu produktów konieczne są dodatkowe uprawnienia. Przy okazji zwróć uwagę na ubezpieczenie danej firmy oraz na klasę ekologiczną wykorzystywanych pojazdów.

Dobry kontakt z klientem

Jeśli wybraliśmy już firmę transportową należy się z nią skontaktować. Ten etap ma również funkcję kontrolną – sprawdzamy czy pracownicy są w stanie odpowiedzieć na nasze pytania, w jaki sposób podchodzą do klienta oraz czy są przyjaźnie nastawieni. Wbrew pozorom dobry kontakt z klientem jest kluczowy w podejmowaniu decyzji, nie tylko w przypadku firmy transportowej.